Bemutatkozás

A Boldogfalva Óvoda székhelye Debrecen belvárosában helyezkedik el, telephelye Pallagon erdei övezetben. Esztétikus környezetben, ideális csoportlétszámmal (24-25 fő),
a Tevékenységközpontú Óvodai Pedagógiai Program adaptációjával dolgozunk, őrizve  hagyományainkat. Az óvoda székhelyén természetes alapanyagú eszközökkel
gazdagon felszerelt csoportszobák, a hozzá tartozó kiszolgáló helyiségek, tornaterem, játszóudvar,saját főzőkonyha áll rendelkezésünkre. A gyermekcsoport szervezés életkor szerint történik.

Pallagon lévő óvodánkban egészséges, erdei környezetben családias hangulatban nevelkednek az ide járó gyermekek.
Nagy területű, növényzettel teli udvar, esztétikus, gazdagon felszerelt csoportszobák és a hozzá tartozó kiszolgáló helyiségek állnak a gyermekek rendelkezésére.
Az óvoda 50 férőhelyes, vegyes életkorú csoportok szerveződnek.

A pedagógiailag segített, ösztönzött szocializáció minél teljesebb megvalósítására törekszünk. Ez komplex életfeladat, a szociális tanulás intenzív formája. A 3-7 éves korú gyermekek életkorának megfelelően olyan nevelési-képzési programot valósítunk meg, amely a továbbiakra nézve meghatározó jellegű. Értékrendünkben első helyen a gyermekek egyéni ütemű fejlesztése áll a játék prioritását szem előtt tartva.

Nevelési célkitűzésünk a gyermekek társadalmi gyakorlatra való általános felkészítése, amely magában foglalja a teljes gyermeki személyiség fejlesztését, az életre való felkészítést, az iskolai életmódhoz,szándékos tanuláshoz szükséges képességek fejlesztését a tevékenységeken keresztül és a tevékenységek által.
A kommunikációra és a kooperációra való képesség kialakítására törekszünk valamennyi nevelési helyzetben.

„ A gyermek játszani akar, és minden játékánál szüksége van a maga által szabott mértékre.”
(Nyíri Tamás)