Beiratkozás

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény rendelkezése szerint a gyermeknek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson kell részt vennie.

Az óvodába történő jelentkezés, a felvételről szóló döntés, beiratkozás

Az óvodai jelentkezéshez jelentkezési lap kitöltése szükséges.  A jelentkezési lapon a szülő 3 óvodát jelölhet meg. A három megjelölt óvoda sorrendje egyben a jelentkezési szándék sorrendjét is tükrözi.
Az önkormányzati fenntartású óvodák körzetjegyzéke letölthető a www.debrecen.hu oldalról.
A kitöltött jelentkezési lapot az első helyen megjelölt intézménynek kell elektronikusan elküldeni vagy személyesen eljuttatni 2024 . február 16-ig.
A felvételről, átvételről az óvoda vezetője dönt legkésőbb 2024. március 8-ig.
A Szülőket a döntésről elektronikus úton értesítjük.

A beiratkozás időpontja: 2024 . április 24-25.
Pótbeiratkozás: 2024. május 8.

Beiratkozáskor abban az óvodában kell a szülőnek megjelennie, ahova felvételt nyert a gyermeke.
Az óvodai beiratkozáskor be kell mutatni a gyermek nevére kiállított személyazonosságot igazoló hatósági igazolványokat, továbbá a szülő személyazonosságát igazoló hatósági igazolványokat és lakcímet igazoló hatósági igazolványát.